Protez Diş Tedavileri

Kuron Köprü Kaplamaları

Diş eksikliği veya diş harabiyeti durumunda porselen veya zirkon gibi dayanıklı ve bio-uyumlu materyaller ile yapılan restorasyonlardır.

Zirkonyum Kuron

Kendi dişleriniz kadar doğal…

Zirkonyum kaplamalar diş yapısına en yakın materyallerden birisidir. Porselen tasarımlardan daha sağlam bir yapıda olduğu için kırılması zordur. Dayanıklı bir malzeme olduğundan metal destek ihtiyacı bulunmaz ve bu da dişin doğal görünümüne yakın bir tasarım imkanı sunar.

Zirkonyum Kuron

Full Porselen E-max Kaplamalar

Gerçek estetiğin doğallık olduğunu bilenlerin tercihi…

Porselen, yüksek derecede ışık geçirgenliğine sahip olduğu için ve herhangi bir metal altyapı desteğine ihtiyaç duyulmadığından, yapılan tasarımlar estetik ve doğal dişlerinizden ayırt edilemeyen bir sonuç ortaya çıkarır.

Full Porselen E-max Kaplamalar

Laminate Vener (Yaprak Diş) Uygulamaları

Doğal dişleri aşındırmadan da uygulama imkanı sağlayan Lamina tasarımları dişlerinizin ön yüzeylerine yapıştırılan, tırnak gibi çok ince porselen yapılardır. Estetik gülüş tasarımlarında en çok tercih edilen uygulamalardan birisidir.

Laminate Vener (Yaprak Diş) Uygulamaları

Dijital Diş Tasarımı (Cad-Cam)

Günümüz diş hekimliğinde digital uygulamalar oldukça önem kazanmıştır. Gelişen teknoloji sayesinde tüm tasarım ve üretim aşamaları tamamen digital ortamda gerçekleştirilebilir. Köprü veya kuron tasarımları en hızlı ve en az hata payı ile kliniklerimizde uygulanmaktadır.

Dijital Diş Tasarımı (Cad-Cam)

İnley ve Onley Diş Restorasyonları

Dolguyu destekleyebilecek yeterli miktarda diş yapısı bulunmadığı ve dişin kron ile kaplanacak derecede zarar görmediği durumlarda inley ya da onley porselen dolgular kullanılmaktadır

İnley ve Onley Diş Restorasyonları

Total – Hareketli Protez

Sabit diş kaplamalarının yapılamadığı kısmi veya tam diş eksikliği durumunda tercih edilen yapay damak protez tedavisidir.