Implantoloji

Dental Implant Tedavisi

Kliniklerimizde implant tedavisi, uzman hekimlerimiz tarafından gelişen teknoloji ışığında daha kısa süren cerrahi işlemlerle uygulanmaktadır. Tedavi esnasında herhangi bir ağrı hissedilmesi söz konusu değildir. Implant uygulanan hasta aynı gün normal hayatına geri dönebilir. Tedavinin problemsiz tamamlandığı vakalarda implantların varlığını bile hissetmeyecek kadar rahat olursunuz.

Dental Implant Tedavisi

All-On-Four Implant Tekniği

Tüm dişlerini kaybeden ve dişlerinin çekilmesi gereken durumlarda, ayrıca kemik seviyeleri de normalden zayıf olan hastalara açılı olarak yerleştirilen 4 adet özel implant ile tüm çeneye sabit diş yapılmasını sağlayan özel bir tedavi yöntemidir.

All-On-Four Implant Tekniği

Dijital Cerrahi Rehber (Surgical Guide) ile Implant Uygulamaları

Bu yöntem dijital ortamda yapılan ölçümlerin birebir cerrahi aşamada kullanılmasına olanak tanıdığı için cerrahın ameliyat esnasında hata payını ortadan kaldırmaktadır. Dikişsiz gerçekleştirildiği için işlem sonrasındaki ağrı seviyesi minimum düzeyde ve hasta konforu maksimum düzeyde olur.

Sinüs Lifting

Açık ve kapalı olmak üzere iki farklı teknikle uygulanan sinüs lifting işleminde çekilen tomografik görüntülerin incelenmesi ile milimetrik olarak yapılan ölçümler sonucunda doğru ameliyat tekniğine karar verilir. Uzman cerrahlarımız osteotomi, lateral pencere yöntemi, çadır yöntemi ve balon ile sinüs yükseltilmesi gibi cerrahi tekniklerin tümüne hakimdirler.

Blok Kemik Grefti Uygulamaları

Blok kemikler greftleri Ağız içerisinde çenelerin arka kısımlarından ya da alt çene ucundan alınabildiği gibi kemik seviyesi çok yetersiz olan hastalarda bacak, kalça, kol veya kafatasından da alınabilmektedir. Alınan parçalar yetersiz bölgeye vidalarla sabitlenmekte ve daha sonra implant uygulaması yapılmaktadır

Blok Kemik Grefti Uygulamaları

Kemik Tozu (Greft) İle Ogmentasyon

Kemik tozları dışarıdan hazır olarak sığır veya insan kaynaklı olarak sağlanabildiği gibi hastanın kendi kemiğinden de elde edilerek uygulanabilmektedir.

Kemik Tozu (Greft) İle Ogmentasyon

Mini Implantlar

Geçici süre ile uygulanan mini implantların üzerine aynı gün geçici sabit dişler takılarak iyileşme süreci dişsiz geçirilmemiş olur. Mini implantlar daimi implantların üzerine dişlerin yapılacağı süreçte basit bir şekilde çıkarılabilmektedir.

Mini Implantlar